понедельник, 31 марта 2014 г.

Прогерія


   





        Прогерія  - один з рідкісних генетичних дефектів. При прогерії виникають зміни шкіри і внутрішніх органів , які обумовлені передчасним старінням організму. Класифікують дитячу прогерію (синдром Гетчинсона ( Хатчінсона ) - Гілфорда ) і прогерію дорослих (синдром Вернера ) .
        У світі зафіксовано не більше 80 випадків прогерії , в числі яких 6 -річна Адаліє Роуз ( Adalia Rose ) , 13 -річна дівчинка Хейлі Окінс , 7 -річна Ашанті Еліотт - Сміт , а також 12 -річна Онталаметсе Фалатсе ( Ontlametse Phalatse ) з містечка Хеброн неподалік від Йоганнесбурга , яка є єдиною хворий прогерією представницею негроїдної раси. Також широку популярність у світі отримав Леон Бота , який помер 5 червня 2011 користувач YouTube , що страждає прогерією
 і ведучий відеоблог . Він також був діджеєм і виконавцем xіп - хопa .
     

        У дітей

        Причина дитячої прогерії - мутації гена LMNA , що кодує ламін А. Ламін - білки, з яких збудований особливий шар оболонки клітинного ядра. У більшості випадків прогерія зустрічається спорадично , в декількох сім'ях зареєстрована у сибсов , в тому числі від кровноспоріднених шлюбів , що свідчить про можливість аутосомно- рецесивного типу успадкування . У клітинах шкіри хворих виявлені порушення репарації ДНК і клонування фібробластів , а також атрофічні зміни епідермісу і дерми , зникнення підшкірної клітковини.
Хоча дитяча прогерія може бути вродженою , у більшості хворих клінічні ознаки проявляються зазвичай на 2 - 3 - му році життя. Різко сповільнюється ріст дитини , відзначаються атрофічні зміни дерми , підшкірної клітковини , особливо на обличчі , кінцівках. Шкіра стоншується , стає сухою , зморшкуватою , на тулуб можуть бути склеродермоподобная вогнища , ділянки гіперпігментації . Крізь стоншену шкіру просвічують вени. Зовнішній вигляд хворого: велика голова , лобові горби виступають над маленьким загостреним ( « пташиним » ) особою з дзьобовидним носом , нижня щелепа недорозвинена . Спостерігаються також атрофія м'язів , дистрофічні процеси в зубах , волоссі і нігтях; відзначаються зміни кістково- суглобового апарату , міокарда , гіпоплазія статевих органів , порушення жирового обміну , помутніння кришталика , атеросклероз .
       Середня тривалість життя при дитячій прогерії - 13 років. Більшість джерел вказують вік смерті від 7 до 27 років , при цьому випадки досягнення повноліття дуже рідкісні. Відомий тільки один випадок пацієнта , що пережив 27 -річний рубіж - японець , описаний Огіхарой ​​та іншими в 1986 році і прожив 45 років.

        У дорослих

        Прогерія дорослих має аутосомно -рецесивний тип спадкування . Дефектний ген - WRN (ген АТФ -залежної ХЕЛІКАЗИ ) . Передбачається зв'язок процесу з порушенням репарації ДНК , обміну сполучної тканини.
        Гістологічна картина: сплощення епідермісу , гомогенізація і склероз сполучної тканини , атрофія підшкірної клітковини з заміщенням її сполучнотканинними волокнами. Клінічно захворювання проявляється в період статевого дозрівання. Відзначаються уповільнений ріст , симптоми гіпогонадизму . Зазвичай на третьому десятилітті життя у хворого сивіють і випадає волосся , розвивається катаракта , поступово стоншується шкіра і атрофується підшкірна клітковина на обличчі і кінцівках , внаслідок чого руки і особливо ноги стають тонкими . З'являються вогнища склеродермоподобная ущільнення , дисхромії , найбільш виражені в дистальних відділах кінцівок і на обличчі , що поряд з тонким дзьобовидним носом , звуженим ротовим отвором надає йому маскоподібність . На місцях , що піддаються тиску , розвиваються гіперкератоз , хронічні погано загоюються трофічні виразки. Виявляються остеопороз , метастатична кальцифікація м'яких тканин , рідше остеомієліт . Часто спостерігається цукровий діабет , ознаки якого , як і симптоми раннього генералізованого атеросклерозу , зазвичай виявляються у хворих у віці 30-40 років ; можливі злоякісні новоутворення ( наприклад , рак шкіри , саркома , аденокарцинома ) .
        Діагноз встановлюють на підставі клінічної картини. Диференціальний діагноз проводять з вродженою пойкілодермія , склеродермією . Лікування симптоматичне , в основному спрямовано на профілактику атеросклеротичних ускладнень , усунення цукрового діабету , трофічних виразок. Воно проводиться терапевтом , ендокринологом або іншим фахівцем в залежності від переважаючих клінічних симптомів. Прогноз для одужання несприятливий ; більшість хворих гине від атеросклеротичних ускладнень і злоякісних новоутворень. Профілактика не розроблена.

      Старіння 

       Встановлено, що важка форма прогерії людини, синдром Хатчінсона-Гілфорда, пов'язана з молекулярними змінами, які характерні для нормального старіння, такими як геномна нестабільність, зменшення довжини теломер і порушення гомеостазу стовбурових клітин. Ці дані разом з генетичними дослідженнями тривалості життя привели до гіпотези, згідно з якою при синдромах прогерії прискорюється ряд патологічних змін, які зазвичай керують звичайним процесом старіння.

Комментариев нет:

Отправить комментарий